Ұлыстың ұлы күні «Наурыз» мейрамына орай өтетін іс-шаралар жоспары

Ұлыстың ұлы күні «Наурыз» мейрамына орай өтетін  іс-шаралар жоспары

План мероприятий по празднованию Наурыз-мейрамы

­  Іс-шаралар атауы

Күні мен өтетін орны

Дата и место проведения

Жауаптылар

Ответственные исполнители

14 наурыз Көрісу күні

14 марта – День приветствий

Әлеуметтік медиа сайттарда табиғаттын ояну туралы әндер мен термелерді орналастыру (Бәйшешектің суреті міндетті болу керек) / Запуск на площадках социальных сетей, песен и терме о пробуждении природы с обязательным изображением подснежников

ТІМ, сынып жетекшілер

15 наурыз Жайлау күні

15 марта – День природы

«Менің Отанымның тарихы» бірыңғай сынып сағаты / Единый классный час «История моей Родины»

Қасымбекова Г.Н.

Сынып жетекшілер

«Казахстан – родина тюльпанов и яблок» - выставка рисунков. «Қазақстан - қызғалдақ пен алманың отаны» - суреттер көрмесі.

16 наурыз – Шежіре күні

16 марта – День памяти предков и благословений

Қазақ тілі мен әдебиеті сабағында «Жеті ата» дәстүрлерін насихаттау (ізгі істер туралы әңгімелер, ата-бабаларының өмірінен қызықты сәттер, бір отбасы, адамдар тарихы)/ Популяризация традиций «Жеті ата» на уроках казахского языка и литературы (рассказы о добрых делах, интересных моментах из жизни своих предков, история семьи, народа)

Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімдері

17 наурыз – Тарихқа тағзым  күні

17 марта – День истории

Ұлы ақын, қазақтың ауызша - поэтикалық өнерінің шебері Жамбыл Жабаевтың 175 жылдығына арналған «Жыр алыбы Жамбыл» челенджі / челендж «Великий поэт - Жамбыл», посвященный 175 летию великого акына, мастера казахского устно – поэтического искусства Жамбыла Жабаева

Кітапханашы

Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімдері

18 наурыз – Игі істер күні

18 марта – День добрых дел

Акция «Көмек ВОХ»

18.03.

Мектеп ұжымы

19 наурыз –Шамырлық пен шеберлік күні

19 марта – День спорта и м стерства

Ұлттық ойындарды жаңғыртуға және дамытуға бағытталған «Ұлттық ойын – ұлт игілігі». Балалар үшін асық, тоғыз құмалақ, арқан тартысу жарыстарын ұйымдастыруға, қаппен жүгіруге, күріске және тағы басқаларға арнайы орындарда өткізу    / «Национальная игра - богатство нации», направленной на 0 возрождение и развитие национальных игр.

Дене шынықтыру пәні мұғалімі

20 наурыз – Даналық пен білім күні

20 марта – День мудрости и знаний

Ұлттық логика элементтерін қолдана отырып, баланың логикасын, интеллектісін және шығармашылығын дамытатын ойындарды насихаттау (киіз үйді кесіп- жинау, бояу,квест ойыны және т.б.) / Продвижение игр, развивающих логику, интеллект и творчество ребенка с использованием элементов национального стиля (вырезание, сборка юрты, раскраски, пазлы, квесты и т.д.)

Еңбек пәні мұғалімдері

22 наурыз - Ұлыстың Ұлы күні

22 марта – Ұлыстың Ұлы күні

«Бабалар өсиеті» эссе жазу / Написание эссе «Заветы предков» среди старшеклассников